تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در مجمع هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی تاکید شد:

استفاده از ظرفیت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون حفظ استقلال حوزه‌های علمیه


جلسه 112 مجمع هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست آیت الله علی اکبر رشاد، برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، این جلسه که با حضور دکتر محمدعلی کی‌نژاد ( عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی)، حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه (دبیر هیئت) و برخی از روسا و نمایندگان دانشگاه­‌های علامه طباطبایی، تهران، شیراز، سيستان و بلوچستان، اصفهان و روسا و نمایندگان پژوهشگاه­‌های علوم و فرهنگ اسلامي و مطالعات آموزش و پرورش و برگزار شد، درخصوص  دستاوردهای همایش­‌های منطقه‌­ای در حوزه ترویج نظریه پردازی بحث و تبادل نظر شد.

بنا به این گزارش، در  ادامه این جلسه رئیس دانشگاه زاهدان گزارشی از روند برگزاری و دستاوردهای نشست منطقه‌ای هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه ‌پردازی در این دانشگاه ارائه کرد.

دکتر بندانی با اشاره به حضور روسای دانشگاه‎‌های منطقه 8 کشور در این نشست گفت: روسای دانشگاه‌های استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در این نشست به بحث و تبادل نظر در زمینه تسهیل برگزاری کرسی‎های نظریه‎پردازی پرداختند.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: تفکیک بین سخنرانی‌های علمی و کرسی‌های نظریه‌پردازی، کرسی‌های آزاداندیشی مقدمه ای برای کرسی‌های نقد و مناظره، توجه به ویژگی‌های فردی و شخصیتی افراد موفق در عرصه نظریه‌پردازی و فراهم کردن ساختارها و چارچوب‌های اجتماعی برای نظریه‌پردازی، نقد و مناظره.

پس از ارائه نظرات اعضاء آیت الله علی اکبر رشاد هم طی سخنانی گفت: برگزاری نشست‌های منطقه‌ای از اقدامات لازم و با ارزش در زمینه ترویج کرسی‌ها است.

وی افزود: در زمینه تشویق برگزاری کرسی‌ها، اعطای امتیاز بر الزام به اجرای کرسی توسط اعضای هیأت علمی مقدم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در زمینه برگزاری کرسی‌ها در حوزه‌های علمیه نیز به نظر می‌‌رسد از ظرفیت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون استقلال حوزه‌های علمیه در اعطای رتبه‌ها و مجوزهای علمی باید بیشتر استفاده شود.

در بخش دیگری از این جلسه نیز مقرر گردید همایش منطقه­‌ای آشنایی با کرسی‌­های نظریه پردازی، نقد و مناظره در قم برگزار شود.
كد خبر:33837
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1394/10/17