تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد:

تصویب اهداف و ماموریت های شورای اجتماعی کشور


جلسه 792 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.
دکتر محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از این جلسه در جمع خبرنگاران در تشریح دستور و مصوبات این جلسه گفت: در ابتدای جلسه پیشنهادی از جانب برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون سند موسوم به 2030 که از طرف یونسکو مطرح شده است و توسط برخی دستگاه ها در داخل نیز اقداماتی در زمینه آن انجام شده بود، ارائه شد.
وی افزود: با توجه به دغدغه های اعضای جلسه درخصوص مغایرت ها و عدم انطباق این سند با سیاست های داخل کشور و با توجه به اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان سند محوری تعلیم و تربیت کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و مورد تاکید و توجه رهبر معظم انقلاب نیز است؛ مقرر شد بررسی های لازم در این زمینه انجام شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اسنادی که قرار است در سطح بین الملل مطرح باشد باید با نگاه جمهوری اسلامی ایران و اسناد ملی مغایرت نداشته باشند که رئیس جمهور تاکید کرد این موضوع در دستور کار شورا قرار گرفته و ابعاد موضوع برای تصمیم گیری های لازم مورد بررسی قرار گیرد.
دکتر مخبر دزفولی با اشاره به بررسی آئین نامه شورای اجتماعی کشور در این جلسه گفت: بحث آسیب های اجتماعی از چندی پیش با تاکید رهبر معظم انقلاب در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است و جلساتی نیز با حضور مسئولین ذی ربط در محضر معظم له تشکیل شده است.
وی افزود: در این جلسات مقرر شد شورای اجتماعی کشور تقویت شده و شرح ماموریت های آن نیز ارتقا یابد و قرار شده بود که ماموریت ها را شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برساند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امروز پیش نویس ارائه شده توسط شورای اجتماعی کشور در جلسه ارائه شد و اهداف شورای اجتماعی کشور به تصویب رسید و همچنین برخی رویکردهای این شورا برای مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
دکتر مخبر دزفولی گفت: درخصوص ترکیب شورای اجتماعی کشور ملاحظاتی از جانب اعضای جلسه مطرح شد که مقرر شد ترکیب این شورا نیز در جلسه آینده به تصویب برسد.
وی افزود: امیدواریم با این شرح وظایفی که برای شورای اجتماعی کشور به تصویب رسید و حرکت خوبی که توسط دستگاه های نظام با تاکید رهبر معظم انقلاب و اهتمام رئیس جمهور، قوه مقننه و قوه مجریه آغاز شده، منجر به کاهش و رفع معضل آسیب های اجتماعی شود.
كد خبر:39331
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/11/20